خبر فوری
This content is not available in your region

افزایش توانایی موشکهای بالیستیک کره جنوبی

نظرها
افزایش توانایی موشکهای بالیستیک کره جنوبی
اندازه متن Aa Aa

کره جنوبی روز یکشنبه از امضای توافق نامه ای با ایالات متحده آمریکا خبر داد که مطابق آن برد موشکهای بالیستیک خود را افزایش خواهد داد.

بر اساس این توافق برد موشکهای کره جنوبی از 300 کیلومتر به 800 کیلومتر افزایش پیدا خواهد کرد.

پس ازآزمایشهای ناموفق موشکی کره شمالی در ماه آوریل گذشته، سئول مذاکرات خود با آمریکا را برای افزایش برد موشکهایش آغاز کرد.

آمریکا با کره جنوبی توافقی دفاعی در مقابل حملات احتمالی موشکی دارد در مقابل کره جنوبی موافقت کرده بود تا برد موشکهای خود را محدود سازد.

مشاور امور امنیت ملی کره جنوبی می گوید:” مهمترین عاملی که دولت ما را بر آن داشته تا نسبت به برد و مشخصه های موشکهای خود تجدید نظر کند تحریکات کره شمالی است. در صورت حمله نظامی کره شمالی و یا تحریکات این کشور قادر خواهیم بود پتانسیل موشکهای اتمی این کشور را در مراحل اولیه از کار بیندازیم.”

بر اساس توافق حاصله موشکهای کره جنوبی قادر خواهند بود تمام قلمرو کره شمالی را درنوردند. با این وجود ظرفیت مواد منفجره موشکها افزایش پیدا نخواهد کرد و به پانصد کیلوگرم محدود خواهد بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.