وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

آرگو، فیلمی درباره فرار کارمندان سفارت آمریکا از تهران

آرگو، فیلمی درباره فرار کارمندان سفارت آمریکا از تهران
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

«آرگو» فیلم جدید بن افلک است که داستان واقعی حمله به سفارت آمریکا در ایران، گروگانگیری دیپلمات‌ها و کارمندان این سفارت را روایت می‌کند.

این فیلم نقش افرادی همچون سفیر وقت کانادا در تهران را مرور می‌کند که توانسته بود شش دیپلمات آمریکایی را در منزلش در تهران مخفی کند و طی یک عملیات فوق سری آنها را از ایران فراری دهد.

بن افلک، کارگردان و هنریشه فیلم می‌گوید: «می‌دانید این یک فیلم واقعا جالب است. این یک فیلم پرتنش است. وقتی به سینما می‌روم هر دوی این‌ها را دوست دارم. جنبه انسانی افرادی را بیان می‌کند که در این فضا به دام افتاده‌اند و سعی می‌کنند زنده بمانند. فکر می‌کنم این فیلمی است که هم برای مردان و هم برای زنان می تواند جالب باشد. برایم ایده ساخت یک فیلم واقعی جالب بود.»

تونی مندز، کار‌شناس سیا، با بازی بن افلک، به عنوان تهیه‌کننده یک فیلم جعلی کانادایی به نام «آرگو» وارد تهران شده و موفق می‌شود شش آمریکایی فراری را در نقش اعضای تیم تولید‌کننده فیلم با خود از ایران خارج کند.

بن افلک درباره پیام سیاسی فیلم می‌گوید: «می‌خواهم دوستان جمهوری خواه و دوستان دموکراتم فیلم را تماشا کنند. به خود گفتم باید واقعیت را نشان دهم و بگذارم مردم خود نتیجه گیری کنند. در ایران انقلابی رخ داد و پیامدهای غیرمنتظره داشت. ایالات متحده آمریکا از خود می‌پرسد از چه راهی می‌توان در خاورمیانه حضور داشت؟ ولی من پاسخی ارائه نمی‌کنم.»

فیلم «آرگو» سومین تولید سینمایی بن افلک است و پاییز امسال به روی پرده سینماهی آمریکا و اروپا می‌رود.