خبر فوری

مقام های لیبی: توان محاکمۀ پسر قذافی را داریم

مقام های لیبی: توان محاکمۀ پسر قذافی را داریم
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

چه نهادی سیف الاسلام را دادگاهی خواهد کرد؟ آیا دولت لیبی آماده محاکمه فرزند دیکتاتور سابق لیبی است یا باید او را به دست دیوان کیفری بین المللی در لاهه سپرد.

سیف الاسلام هم اکنون در شهر زنتان، در 200 کیلومتری طرابلس زندانی است.

نماینده دولت لیبی می گوید: “تصمیم دیوان بین الملی لاهه زمان کافی به لیبایی ها نمی دهد. آنها متوجه شرایط سخت دولتی که درست پس از یک دوره مبارزات مسلحانه مستقر شده نیستند. دولت لیبی امروز با مشکلات فراوان امنیتی دست و پنجه نرم می کند. “

هر چند دولت لیبی در بی ثبات ترین شرایط بسر می برد اما مقامات عالی رتبه آن ادعا می کنند توان دادگاهی کردن سیف الاسلام را به روشی کاملا عادلانه دارند.
دولت لیبی معتقد است مدارک لازم برای این داگاه را در اختیار دارد.

سیف الاسلام نوامبر سال 2011 بدست مخالفان افتاد و خوش شانس بود که هم چون پدرش کشته نشد. بسیاری معتقدند که در زمان انقلاب لیبی که به کشته شدن بیش از 25 هزار نفر در این کشور انجامید، سیف الاسلام نقش کلید در سرکوبها و جنایات جنگی بازی می کرده است. یکی از اتهامهای او جذب مزدوران مسلح از دیگر کشورهای آفریقایی و پاکستان است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.