خبر فوری

چراغ سبز مرکل به دولت مقروض یونان

چراغ سبز مرکل به دولت مقروض یونان
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان ظهر سه شنبه وارد آتن شد و به همراه آنتونیس ساماراس، نخست وزیر یونان در خصوص بحران اقتصادی و بدهی آتن، در کنفرانسی خبری شرکت کرد.
 
این اولین سفر خانم مرکل به یونان در پنج سال اخیر محسوب می‌شود و نشانه این است که خانم صدر اعظم خواهان باقی ماندن آتن در حوزه پولی یوروست.
 
نخست وزیر یونان ضمن خوش آمدگویی خطاب به خانم مرکل گفت:«به نوبه خودم مایلم به خانم مرکل بگوییم که یونان با احترام به مسئولیت‌ها و تعهداتش مصمم به پشت سر گذاشتن بحران است.»
 
آنگلا مرکل گفت:«مایلم بگوییم که بخش اعظم کارهایی که می‌بایست، انجام شده است. دیروز از یوروگروپ شنیدیم که پیشرفتهایی صورت گرفته است و گفتگوی امروز ما بر امر فائق آمدن بر این مشکل [بحران اقتصادی و بدهی یونان] صحه گذاشت.»
 
وی در ادامه افزود:«موافقت کردیم که باید سیاستهای سخت ریاضتی که رشد اقتصادی را نیز مد نظر دارد و فشارهای زیادی به مردم تحمیل کرده است، به سرانجام رسند و عملی شوند. بنابراین از هر چیز ممکنی که دستیابی و دسترسی یونان به وام بانک سرمایه گذاری اروپا را تسهیل کند حمایت خواهیم کرد.»
 
دولت یونان باید ۱۳ میلیارد یوروی دیگر از هزینه‌هایش بکاهد و صرفه جویی کند، اقدام و سیاستی که وام دهندگان و خانم مرکل سخت در پی اجراء شدن آن هستند و بسیاری از یونانیان سخت در پی عملی نشدن آن.
 

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.