خبر فوری

ظهور و سقوط آپارتاید در نمایشگاه عکس نیویورک

ظهور و سقوط آپارتاید در نمایشگاه عکس نیویورک
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پانصد عکس، فیلم، مجله و اسناد بایگانی درباره نظام آپارتاید در آفریقای جنوبی، در مرکز بین المللی عکاسی در نیویورک به نمایش گذاشته شده است. بسیاری از عکس‌های سیاه و سفید، جزییات زندگی روزمره در آفریقای جنوبی و تبعیض نژادی را در مکان‌های عمومی منعکس می‌کند.

مارک رابینز، مدیرعامل مرکز بین المللی عکاسی نیویورک می‌گوید: «به نظر من نکته قوی این نمایشگاه، نمایش بهنجار شدن یک نظام وحشت انگیز در زندگی روزمره است. عادی بودن محدودیت‌هایی که مردم با آن زندگی می‌کردند، به ما اجازه می‌دهد تا با آن ارتباط بسیار، بسیار قوی برقرار کنیم.»

این نمایشگاه از سال ۱۹۴۸ میلادی و با به قدرت رسیدن حزب ملی گرایی از آفریکانر‌ها شروع می‌شود که قوانین تبعیض آمیز بسیاری وضع کرد.

عکس‌های پرشوری نیز از مبارزات برای عدالت اجتماعی وجود دارد. برخی از این تصویر‌ها، مانند عکس هکتور پیترسون از قیام سووتو در سال ۱۹۷۶ میلادی، تبدیل به نماد شد.

مارک رابینز، مدیرعامل مرکز بین المللی عکاسی نیویورک می‌گوید: «متاسفانه موضوع‌هایی که این نمایشگاه به آن‌ها پرداخته است، هنوز در آفریقای جنوبی امروز و به طور کلی در جهان وجود دارد.»

نمایشگاه «ظهور و سقوط آپارتاید» تا ابتدای سال آینده میلادی در مرکز بین المللی عکاسی نیویورک ادامه دارد. این نمایشگاه سپس به شهرهایی چون مونیخ آلمان و دیگر شهر‌ها سفر می‌کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.