خبر فوری

نخست وزیر بریتانیا: یا شنا می‌کنیم یا غرق می‌شویم

نخست وزیر بریتانیا: یا شنا می‌کنیم یا غرق می‌شویم
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا، از سیاست‌های سختگیرانه تازۀ دولتش دفاع کرد. به رغم نگرانی بعضی از سران حزب محافظه کار مبنی بر کاهش محبوبیت حزب با نزدیکی به انتخابات پارلمانی، نخست وزیر بریتانیا روز چهارشنبه در گردهمایی حزب اش در شهر بیرمنگام، تدابیر ریاضتی و کاهش کسری بودجۀ بریتانیا را حیاتی دانست.

وی گفت:«اگر امروز عمل نکنیم، شرایط سخت را نپذیریم و تصمیمات دردناک نگیریم از خود اراده و خلاقیت نشان ندهیم، بریتانیا در آینده احتمالا آن چیزی که در گذشته بود نخواهد بود. حقیقت این است که ما در رقابت جهانی هستیم و وقت عمل است. اگر دست به کار نشویم، سقوط خواهیم کرد. یا شنا می‌کنیم یا غرق می‌شویم.»

دیوید کامرون برای اجرایی کردن تدابیر ریاضتی تازه‌اش، نیازمند حمایت منتقدان اتحادیه اروپا است که در حزب او کم شمار هم نیستند. از جمله بوریس جانسون، شهردار بنام و جنجالی شهر لندن که از محبوبیت بسیار زیادی در بین بریتانیایی‌ها برخوردار است.

انتخابات پارلمانی بریتانیا سال ۲۰۱۵ برگزار خواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.