خبر فوری
This content is not available in your region

چرا طرح ادغام دو شرکت بزرگ اروپایی شکست خورد؟

چرا طرح ادغام دو شرکت بزرگ اروپایی شکست خورد؟
اندازه متن Aa Aa

دو شرکت هوانوردی و صنایع دفاع هوافضای اروپایی “ای.آ.دی.اس” و “ب.آ.ای سیستم“، که روز چهارشنبه طرح ادغام آن ها به خاطر عدم توافق دولت های آلمان، فرانسه و بریتانیا باشکست مواجه شد، به مذاکرات خود پایان دادند.

مذاکرات یک ماهه این ادغام که ارزش آن چهل و پنج میلیارد دلار برآورد شده بود به ویژه پس از مخالفت قاطع نماینده آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان با بن بست روبرو شد.

در شرکت “ای.آ.دی.اس“، که سازنده ایرباس است دولت های فرانسه و آلمان هریک 22.27 درصد و اسپانیا 5.47 درصد یعنی در مجموع کمی بیش از پنجاه درصد سهام را در اختیار دارند.

طرح این ادغام چنانچه به نتیجه می رسید، بزرگترین ادغام شرکت ها در سطح جهان بود و شرکت جدید می توانست شرکت های عظیم صنایع دفاعی آمریکا از جمله لاکهید را به چالش بکشد.

آلمان مخالف ادغام سازنده هواپیمای مسافری ایرباس با صنایع دفاعی بریتانیاست و همچنین در مذاکرات خواستار سهم برابر با فرانسه در شرکت ادغامی جدید و انتقال مرکز تولید ایرباس از شهر تولوز فرانسه به مونیخ در آلمان شده است.

دو شرکت اروپایی، سرانجام اعلام کردند که منافع دولت های آلمان، فرانسه و بریتانیا با اهداف تعیین شده طرح ادغام سازگاری ندارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.