خبر فوری
This content is not available in your region

حملۀ طالبان پاکستان به فعال نوجوان حقوق کودکان

نظرها
حملۀ طالبان پاکستان به فعال نوجوان حقوق کودکان
اندازه متن Aa Aa

روز سه شنبه یکی از اعضای گروه طالبان در منطقۀ سوات، در شمال غرب پاکستان، به ملاله یوسف زی، عضو کمپین تحصیل دختران این کشور تیراندازی کرد.

پس از سوءقصد این دختر چهارده ساله به دلیل شدت جراحت به بیمارستان منتقل شد. گروه طالبان پاکستان مسئولیت سوءقصد را پذیرفته است.

رسول شاه، رئیس پلیس محلی در منطقۀ سوات، در بارۀ چگونگی سوءقصد گفت: «مرد مسلح ناشناسی با نزدیک شدن به سرویس مدرسه و محل تجمع دختران دانش آموز از آن ها پرسید ملاله کیست و بعد از این که ملاله را به او نشان دادند، بدون هیچ حرفی به سر او شلیک کرد.»

به گفتۀ مدیر بیمارستان محل درمان، ملاله یوسف زی به دلیل جراحت سرش در حالت بیهوشی بوده است.

این دختر نوجوان از طالبان پاکستان که تحصیل دختران را در منطقۀ سوات ممنوع کرده اند، انتقاد می کرد و با فعالیت در زمینۀ حقوق کودکان باعث نارضایتی این گروه تندروی اسلامی شده بود.

ملاله یوسف زی توانسته است به دلیل فعالیت هایش نخستین جایزۀ ملی صلح پاکستان را دریافت کند. او همچنین نامزد دریافت جایزۀ بین المللی صلح کودکان بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.