خبر فوری
This content is not available in your region

آیا آرمسترانگ، مردی که با سرطان جنگید، یک دوپینگی حرفه‌ای است؟

نظرها
آیا آرمسترانگ، مردی که با سرطان جنگید، یک دوپینگی حرفه‌ای است؟
اندازه متن Aa Aa

لانس آرمسترانگ، مشهور‌ترین دوچرخه سوار دنیای ورزش، متهم است اکثر عناوین قهرمانی خود را از طریق دوپینگ بدست آورده است.

اگر گزارش «آژانس ضد دوپینگ آمریکا» درست باشد، فاتح هفت دوره مسابقات «تور دو فرانس» به همراه هم تیمی‌های دوچرخه سوارش، به تروتمیز‌ترین و حرفه‌ای‌ترین دوپینگ تاریخ دست زده است.

وکیل آقای آرمسترانگ در واکنش به گزارش یک هزار صفحه‌ای «آژانس ضد دوپینگ آمریکا»، انتشار آن را تعجب آور ندانست و گفت:«آنچه آنها آن را تصمیم مبتنی بر استدلال می‌نامند نه یک استدلال است و نه یک تصمیم. آنچه آژانس ضد دوپینگ آمریکا کرده، توصیف شواهد و شهادت شاهدان است، و این کار را آنگونه که می‌خواسته‌اند کرده‌اند، بدون استانداردهای دادرسی، بدون این که صحت آن را به بوتۀ آزمایش گذاشته باشند، بدون تحقیق و اثبات، رو در رو ساختن شهود، و راست آزمایی حافظه آنان، و غیره.»

جورج هینکاپی و فلوید لندیس، جزو یازده تن از هم تیمی‌های آقای آرمسترانگ هستند که شهادت داده اند و دوپینگ را پذیرفته‌اند.

«آژانس ضد دوپینگ آمریکا» در ماه اوت امسال اعلام کرد که تمام عناوین قهرمانی که لانس آرمسترانگ در بین سالهای ۱۹۹۹ و ۲۰۰۵ کسب کرده را از وی می‌ستاند و او را از فعالیت در هر گونه رقابت ورزشی رسمی برای همیشه محروم می‌کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.