خبر فوری
This content is not available in your region

واکنش اسپانیا به کاهش رتبه اعتبار مالی خود

نظرها
واکنش اسپانیا به کاهش رتبه اعتبار مالی خود
اندازه متن Aa Aa

موسسه اعتبارسنجی استاندادارد اند پورز روز پنجشنبه رتبه اعتبار مالی اسپانیا را به دلیل افزایش نرخ تورم کاهش داد. بنا به گزارش این موسسه نرخ تورم در اسپانیا در ماه سپتامبر به 3.4 درصد، یعنی 0.7 درصد بیش از ماه اوت، افزایش یافته است.

اما معاون نخست وزیر اسپانیا در واکنش به این تصمیم گفت :
“گزارش موسسه استاندارد اند پورز، با تدابیر مالی اخیر ما در مورد بازار اوراق قرضه و اقتصاد کشور همخوانی ندارد. همچنین باید یادآور شوم که در بسیاری از این گزارش ها، اصلاحات ساختاری که ما انجام داده ایم به حساب نیامده است.”

با وجود کاهش رتبه اعتباری اسپانیا، روز پنجشنبه اوراق قرضه دولتی این کشور در بازارها فروش مناسبی را تجربه کرد و نرخ بهره این اوراق پس از اندک افزایش باردیگر به نرخ اولیه بازگشت.

مقامات دولتی اسپانیا ضمن ابراز شگفتی از این تصمیم استاندارد اندپورز اظهار امیدواری کردند که این موسسه با توجه به موفقیت اسپانیا در اصلاحات مالی و تنظیم بودجه، در تصمیم خود تجدید نظر کند.

نرخ بهره اوراق قرضه ده ساله اسپانیا، پس از تصمیم بانک مرکزی اروپا به خرید این اوراق کاهش یافت و همچنان پایین تر از نرخ 7.8 درصدی ماه ژوئیه قرار دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.