خبر فوری
This content is not available in your region

افزایش نرخ بیکاری در یونان

نظرها
افزایش نرخ بیکاری در یونان
اندازه متن Aa Aa

نرخ بیکاری در یونان از مرز 25 درصد جمعیت فعال گذشت.این در حالی است که مطابق آمارهای منتشره این رقم در ماه ژوئن سال گذشته 17.8 درصد بوده است.

در حالی که یونان در رکود شدید اقتصادی به سر می برد موئسسه کار این کشور پیش بینی می کند رقم بیکاری در سال 2013 به 26 تا 29 درصد نیز برسد.

یک دختر که برای مادرش در مراکز کاریابی بدنبال کار می گردد می گوید: “برای مادرم بسیار دشوار است که وضعیت را با سال پیش مقایسه کند. دو سالی می شود که او هیچ کاری پیدا نکرده است.”

یک مرد نیز می گوید: “فکر نمی کنم چیزی بتوان در این مراکز کاریابی پیدا کرد. این به یک شوخی شباهت دارد، بیست سال است که ما را به بازی گرفته اند. تنها برای افراد خاصی پول وجود دارد.”

اعمال برنامه های ریاضتی دیکته شده توسط تروئیکا (صندوق بین المللی پول، کمیسیون اروپا و بانک مرکزی اروپا) موجب کاهش بودجه قسمتهای مختلف در یونان شده است. از جمله بخش آموزش و پرورش که در برخی مناطق سرویسهای حمل و نقل خود را حذف کرده و موجبات نارضایتی دانش آموزان و دانشجویان را فراهم آورده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.