خبر فوری
This content is not available in your region

اتهام دوپینگ آرمسترانگ بر ورزش دوچرخه سواری سایه افکنده است

اتهام دوپینگ آرمسترانگ بر ورزش دوچرخه سواری سایه افکنده است
اندازه متن Aa Aa

گزارش 1000 صفحه ای آژانس مبارزه با دوپینگ آمریکا در مورد استفاده برنامه ریزی شده و دقیق لانس آرمسترانگ از مواد نیروزا سایه سنگینی بر ورزش دوچرخه سواری افکنده است.

گزارشی که با استفاده از شهادت هم تیمی های آرمسترانگ و مدارک مختلف دیگر اعلام کرده که آقای آرمسترانگ و تیم سابق او پیچیده ترین دوپینگ تاریخ ورزش را انجام داده اند.

تیم خدمات پستی آمریکا تیمی است که سابقا آرمسترانگ در آن عضویت داشته و حال در مظان اتهام برنامه ریزی برای دوپینگ است.

فلوید لندیس یکی از هم تیمی های آرمسترانگ در تیم خدمات پستی بوده که علیه او شهادت داده است. او گفته که بارها آرمسترانگ را در حال تزریق خون های غنی شده با اریتروپوئتین دیده است. هینکاپی هم تیمی دیگر آرمسترانگ هم اعلام داشته که آرمسترانگ دائما از تستوسترون استفاده می کرده است.

شخص دیگری که به آرمسترانگ در دوپینگ کمک می کرده دکتر میکل فراری بوده که بنا به گزارش آژانس مبارزه با دوپینگ آمریکا بیش از یک میلیون دلار از آرمسترانگ پول گرفته است. این پزشک ایتالیایی به دلیل تخلفات گسترده ای که در زمینه دوپینگ داشته در سال 2010 از سوی این آژانس برای همیشه از فعالیت محروم شده است.

یک توریست نروژی در پاریس در واکنش به دوپینگ آرمسترانگ می گوید:“واقعا جای تاسف دارد زیرا دوچرخه سواری ورزشی زیباست که هر تابستان آن را دنبال می کنم.”

شهروندی فرانسوی می گوید:“متاسفانه این برای دوچرخه سواران عادت شده که درگیر دوپینگ باشند. اگر کاشف به عمل آید یک قهرمان دوپینگ کرده آنگاه این تصور به وجود می آید که همه برندگان دوپینگی هستند.”

گفتنی است آقای آرمسترانگ پس از انتشار گزارش هزار صفحه ای آژانس مبارزه با دوپینگ نسبت به آن اظهار بی اعتنایی کرده است. او با ارسال پستی در توئیتر گفته که در این شرایط تنها به زندگی خانوادگیش می اندیشد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.