وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

تنش و درگیری مخالفان و حامیان اخوان المسلمین در قاهره

تنش و درگیری مخالفان و حامیان اخوان المسلمین در قاهره
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مخالفان و حامیان اخوان المسلمین مصر، حزب محمد مرسی، رئیس جمهوری این کشور، روز جمعه در میدان تحریر قاهره با یکدیگر درگیر شدند.

اگرچه هر دو گروه، مخالف رای دادگاهی در قاهره هستند که در همین روز، مقامات رژیم سابق حسنی مبارک را از اتهامات وارده تبرئه کرد، اما در عین حال مخالف ایده‌ها و افکار همدیگر نیز هستند.

دادگاهی در قاهره، امروز، مقاماتی را که صحنه گردان حمله مردان اسب سوار و شترسوار به انقلابیون مصر بودند تبرئه کرد، تصمیمی که خشم بسیاری را برانگیخت.

یک شهروند مصری حامی آقای مرسی گفت:«ما باید با رئیس جمهوری صبور باشیم. همچنین خواهان اجراء شدن عدالت برای انقلابیون هستیم، باید عدالت در خصوص کسانی که کشته شدند رعایت شود. باید نظام قضایی را پاکسازی کنیم.»

دیگری گفت:«نظام قضایی باید همین امروز تصفیه شود. این کار باید پس از برکناری دادستان کل بلافاصله انجام شود تا خون کسانی که در راه انقلاب از ۲۵ ژانویه تا حادثه مجلس شهید شدند، پایمال نشود.»

صف آرایی و درگیری امروز لیبرال‌ها و تشکلهای دیگر با اسلامگرایان، درهمان میدانی رخ می‌دهد که انقلاب مصر در آن رقم زده شد، و این رویارویی چالشی است که آینده مصر جدید را رقم خواهد زد.