وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

اتحادیه بین المللی دوچرخه سواری: پرونده آرمسترانگ را بررسی خواهیم کرد

اتحادیه بین المللی دوچرخه سواری: پرونده آرمسترانگ را بررسی خواهیم کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پت مک کوید ، رئیس اتحادیه بین المللی دوچرخه سواری که در چین به سر می برد، اعلام داشت که این اتحادیه ظرف سه هفته آینده، گزارش آژانس ضد دوپینگ آمریکا درمورد لنس آرمسترانگ را بررسی خواهد کرد.

در این گزارش آرمسترانگ چهل و یک ساله که پس از غلبه بر سرطان هفت بار قهرمان تور دو فرانس شده متهم است که پیچیده ترین و حرفه ای ترین دوپینگ تاریخ ورزش را انجام داده است.

آقای مک کوید می گوید:“بررسی این گزارش ظرف 21 روز به پایان خواهد رسید. من به دایره حقوقی گفته ام که این پرونده دارای اولویت است و باید هرچه سریعتر بررسی شود و بطور قطع ظرف 21 روز به این گزارش پاسخ خواهیم داد.”

در تحولی دیگر کریستین پرودوم، مدیرمسابقات تور دو فرانس هم اظهار داشته که چنانچه قهرمانی های تور دو فرانس از آرمسترانگ باز ستانده شود بهتر است این عناوین به شخص دیگری داده نشوند زیرا بیشتر نفرات اول آن دوره های تور دو فرانس هم درگیر دوپینگ بوده اند.