خبر فوری
This content is not available in your region

انتخابات محلی توازن بین هلندی و فرانسوی زبانان بلژیک را به چالش کشید

نظرها
انتخابات محلی توازن بین هلندی و فرانسوی زبانان بلژیک را به چالش کشید
اندازه متن Aa Aa

پیروزی «ائتلاف جدید فلاماند» در انتخابات شوراهای محلی در شمال بلژیک توازن بین فلاندرهای هلندی زبان در شمال و والونی‌های فرانسوی زبان در جنوب این کشور را به چالش کشید.

شهروندان بلژیک در خصوص دست بدست شدن کرسی‌ها شورای شهر و شهرداری در «آنتورپ» (آنورس)، مهم‌ترین شهر این کشور پس از بروکسل، چه می‌گویند.

یک شهروند می‌گوید:«از نظر من تغییرات فعلی خوب است. من علیه شهردار سابق نیستم. او آنچه می‌توانست کرد اما از طرف دیگر خوب است که ما اکنون ایده‌های دیگر و روش‌های دیگری را خواهیم داشت و خواهیم دید چه پیش می‌آید.»

دیگری گفت:«بخاطر پیروزی ائتلاف جدید فلاماند برای بلژیک نگرانم و آنرا گامی برای استقلال فلاندرز‌ها می‌بینم. حالا اینکه این موضوع خوب است یا نه، بحث دیگری است.»

پیروزی «ائتلاف جدید فلاماند» به بیش از نیم قرن کنترل شهر «آنتورپ» (آنورس) درشمال توسط سوسیالیست‌ها پایان می‌دهد و شمالی ها را در مذاکره با دولت مرکزی «الیو دی روپو» نخست وزیر فرانسه زبان و سوسیالیست بلژیک، در موقعیت بهتری قرار می‌دهد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.