وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

روز جهانی غذا و بحران گرسنگی

روز جهانی غذا و بحران گرسنگی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

روز جهانی غذا یادآور این واقعیت تلخ است که بیش از یک میلیارد نفر در جهان گرسنه اند. امسال این روز، با روز توسعه اروپایی همزمان شده است. در این روز کمیسیون اروپا گزارش داده است که گرسنگی در قاره آفریقا همچنان در حال افزایش است.

رئیس جمهور موزامیبک به این مناسبت در کمیسیون اروپا گفت: “برای افزایش تولیدات غذایی، به فناوری و افراد آزموده نیازمندیم تا دانه های کشاورزی مان را بهتر کرده، سیستم آبیاری خود را پیشرفت داده و از میزان ضررهایمان در قبل و بعد از برداشت محصول بکاهیم.”

اتحادیه اروپا سالیانه مبلغ یک میلیارد یورو به مبارزه با گرسنگی اختصاص داده است. در بودجه آینده اتحادیه ، این مبلغ بیست درصد افزایش خواهد یافت.

کمیسر اتحادیه اروپا در امور مربوط به توسعه می گوید: “قطعا کسی نیاز به افزایش توسعه را به چالش نمی گیرد، اما بحث در اطراف کل این اقدام دور می زند و اینکه چه مبالغی باید از طرف اتحادیه و تک تک کشورها به این امر اختصاص یابد.”

با افزایش بهای غذا در جهان، سازمان ملل علیه موج دیگری از گرسنگی هشدار داده است.

گزارشگر یورونیوز می گوید: “هیئت های شرکت کننده در کنفرانس، از موضوع غذا گذشته، نقش بخش خصوصی را در تقویت جوامع، به گفتگو می گذارند. همچنین، گزارشهایی در مورد فجایع جهان و گرسنگی در سال 2012 هم به بحث گذاشته خواهد شد.”