وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

زیان شرکت جی.کی.ان، تولیدکننده قطعات جانبی خودرو

 نظرها
زیان شرکت جی.کی.ان، تولیدکننده قطعات جانبی خودرو
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

زمانی که موقعیت اقتصادی سازندگان خودرو تضعیف می‌شود تولیدکنندگان قطعات یدکی و لوازم جانبی خودور نیز آسیب می‌بیند.

جی.کی.ان یکی از این تولید کنندگان قطعات خودور و هواپیما است که در پی تداوم افت میزان فروش خودور در اروپا، با کاهش جدی سهام خود در بازار سهام لندن مواجه شد.

سود شرکت بریتانیایی، پیش از پرداخت مالیات، در سه ماهه سوم سال جاری ۱۲۲ میلیون یورو اعلام شده است. هرچند درآمد این شرکت به لطف فروش تولیداتش در بخش هوافضا ۴. ۸ درصد افزایش یافته، اما سود شرکت در بخش فروش قطعات خودور افت کرده است.

البته در سه ماهه سوم سال جاری، تقاضا برای قطعات جانبی و یدکی خودور در بازارهای آمریکا و آسیا افزایش یافته، اما نه آنقدر که کاهش میزان فروش را در اروپا جبران کند. چراکه همچنان ۴۵ درصد درآمد جی.کی.ان از بازار بحران زده اروپا تامین می‌شود.

به این دلیل است که شرکت بریتانیایی سرمایه گذاری در بخش تولید قطعات هوافضا را افزایش داد. مسئولان این شرکت پس از ماه‌ها مذاکره موفق شدند در ماه اخیر، قرارداد ادغام شرکت ولو آیرو را به امضای طرف سوئدی برسانند.