وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

شانس خوب بهبودی ملاله یوسفزئی، ناکامی طالبان در ترور

شانس خوب بهبودی ملاله یوسفزئی، ناکامی طالبان در ترور
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

ملاله یوسفزئی، نوجوان و فعال پاکستانی که هفته گذشته توسط طالبان از ناحیه سر هدف قرار گرفت، از راولپندی پاکستان به بریتانیا منتقل و در بیمارستان ملکه الیزابت برمینگهام بستری شد.

در این حمله استخوانهای جمجمۀ ملالۀ ۱۴ ساله که در دره سوات برای آموزش دختران پاکستانی فعالیت می‌کرد به شدت صدمه دید. پزشکان اما می گویند وی شانس خوبی برای بهبودی دارد.

دیوید روسر، از بیمارستان ملکه الیزابت برمینگهام، با اشاره به امکانات و پزشکان زبدۀ شاغل در این بیمارستان و نیز تجربۀ ده سال گذشته پرسنل آن در مداوای سربازان بریتانیایی می‌گوید این بیمارستان از تجربه کافی در مداوای این گونه مصدومیت ناشی از اثابت گلوله برخوردار است.

هزاران زن و دختر پاکستانی، هندی و افغان حمله طالبان به ملالۀ نوجوان را محکوم و برای بهبودی وی دعا می‌کنند.

اگرچه ملاله یوسفزئی شانس خوبی برای بهبودی دارد و مداوای موفقیت آمیز او شکست طالبان در ترور و کشتن وی محسوب خواهد شد اما طالبان می‌گوید ملاله یوسفزئی را به خاطر فعالیتهای غرب گرایانه و سکولارش هدف قرار داده و دوباره او را هدف قرار خواهد داد.