خبر فوری
This content is not available in your region

افزایش درخواستها برای آتش بس در سوریه در آستانه عید قربان

نظرها
افزایش درخواستها برای آتش بس در سوریه در آستانه عید قربان
اندازه متن Aa Aa

در حالی که هنوز پایانی برای نبرد میان مخالفان مسلح رژیم بشار اسد و نیروهای دولتی متصور نیست، در خواستها از دو طرف درگیر برای آتش بس در طول مدت عید قربان افزایش یافته است.

داود اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در این باره گفت: “به نام جمهوری ترکیه از تمام طرفهای درگیر در سوریه می خواهم که در طول عید قربان آتش بس موقتی را برقرار کرده و در صورت امکان آن را تمدید کنند. ما بویژه می خواهیم که حملاتی که با هواپیما و هلی کوپتر علیه مردم بی گناه صورت می گیرد فورا متوقف شود. زیرا بیشتر حملات علیه غیرنظامیان از این طریق صورت می گیرد.”

همزمان برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل متحد اعلام کرده که برای تغذیه صدها هزار پناهجوی سوری در چند ماه آخر سال جاری میلادی به 56 میلیون دلار کمک نیاز دارد.

بنابر گزارشها هم اکنون حدود دو و نیم میلیون سوری در داخل و خارج از این کشور آواره شده اند.

در حال حاضر فعالیت برنامه کمک جهانی غذا در سوریه که از حدود ده ما پیش آغاز شده، شامل توزیع مواد غذایی در میان 300 هزار خانوار می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.