خبر فوری
This content is not available in your region

نظارت بر بانکهای اروپایی: توافق در نظر، اختلاف سلیقه درعمل

نظرها
نظارت بر بانکهای اروپایی: توافق در نظر، اختلاف سلیقه درعمل
اندازه متن Aa Aa

نشست دو روزه سران اروپا درحالی به پایان رسید که علیرغم توافق بعمل آمده درمورد اتحادیه بانکی، آگاهان آنرا توافقی ظاهری و سطحی ارزیابی کردند.

هرچند سران اروپا شامگاه پنجشنبه توافق کردند از ژانویه 2014 نظارت بیشتری بر عملکرد شش هزار بانک در منطقه یورو اعمال شود، در نحوه اجرای آن حداقل بین فرانسه و آلمان اجماعی بوجود نیامد. نظارتی که بزعم خانم مرگل باید با درایت و فراهم شدن زمینه ها عملی شود و زمانبر است.

با اینکه اختلاف نظر بین آلمان و فرانسه دو قدرت اصلی منطقه پولی یورو همچنان پابرجاست دولتمردان این دو کشور سعی داشتند با استفاده از واژه های سیاسی چنین وانمود کنند که به نتایج مورد نظرشان دراین نشست رسیده اند.

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان دغدغه اصلی را اعتماد سازی برای بازار دانست و گفت:“بسیار اهمیت دارد که کارها بترتیب درستی انجام شوند تا بتوانیم اعتماد آنها که به نتایج گفتگوهای ما نظر دارند را جلب کنیم.”

از سوی دیگر طبق آخرین گزارشها از نشست مزبور، تاکنون ده کشور نیز موافقت خود را بر اعمال مالیات برمبادلات بانکی اعلام داشته اند.

نشست بعدی سران احتمالا در ماه دسامبر برگزار خواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.