وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

جینجر و روزا، نوجوانان ایده آلیست مخالف جنگ هسته ای

جینجر و روزا، نوجوانان ایده آلیست مخالف جنگ هسته ای
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

فیلم «جینجر و روزا» ساخته سالی پا‌تر، درباره دو دوست صمیمی جدایی ناپذیر است. ال فنینگ و آلیس انگلرت نقش‌های اصلی این درام بریتانیایی را ایفا می‌کنند.

سال ۱۹۶۲در لندن، جینجر و روزا با هم از مدرسه فرار می‌کنند. آنها درباره مذهب، سبک مو و سیاست بحث می‌کنند و رویای داشتن زندگی هیجان انگیز‌تر از آنچه مادران خانه دارشان دارند، در سر می‌پرورانند.

جالب اینجاست که ال فنینگ و آلیس انگلرت قبل از امضای قراردادشان برای بازی در فیلم، همدیگر را ندیده بودند.

آلیس انگلرت، هنرپیشه می‌گوید: «در جریان انتخاب بازیگران هرگز همدیگر را ندیدیم. ال در لس آنجلس و من در لندن در مقابل سالی امتحان دادیم بدون اینکه بدانیم جینجر و روزا خواهیم شد. سالی فیلم دو تست ما را به هم چسباند تا هر دویمان را کنار هم ببیند. بنابراین قبل از اینکه همدیگر را بینیم با هم یک صحنه اجرا کردیم. اینگونه او تصمیم گرفت که نقش‌ها را به ما بدهد.»

ولی با جدی‌تر شدن تهدید یک جنگ هسته‌ای و ترس از نتایج ویرانگر آن، زندگی آرام و بی‌ دغدغه دو نوجوان به هم می‌ ریزد و آنها تصمیم به شرکت در اعتراضات ضد جنگ می‌گیرند.

ال فنینگ درباره ترس از مرگ شخصیت‌هایشان می‌گوید: «فکر می‌کنم در آن برهه از زمان بسیار ترسناک بود. سعی کردم خودم را در آن موقعیت در دهه شصت قرار دهم، زمانی که هر آن، با فشار یک دکمه، جهان منفجر می‌شد. درباره این صحبت می‌کردیم که این دختران در این سن درباره مرگ فکر می‌کردند.»

در این فیلم آنت بنینگ و کریستینا هندریکز نیز بازی می‌کنند.

«جینجر و روزا» هم اکنون در سینماهای ایالات متحده آمریکا، بریتانیا و ایرلند به نمایش درآمده است.