خبر فوری
This content is not available in your region

آیا مخالف دولت روسیه ربوده شده یا خود را تسلیم کرده؟

نظرها
آیا مخالف دولت روسیه ربوده شده یا خود را تسلیم کرده؟
اندازه متن Aa Aa

مقامات روسیه روز دوشنبه دستگیری یکی مخالفان این کشور به نام لیونید رازواژایف را تایید کردند. او متهم به ایجاد یک سازمان برای برهم ریختن نظم عمومی است.

آقای رازواژایف، پیش تر به کی یف پایتخت اوکراین گریخته و تقاضای پناهندگی کرده بود. به گفته مخالفان او پس از خروج از دفتر امور پناهندگان سازمان ملل متحد توسط افرادی ناشناس ربوده می شود. شاهدان می گویند، بلافاصله پس از خروج هیاهو و فریادی شنیدند که تقاضای کمک می کرد. در مقابل مقامات روسیه می گویند که این مخالف روز 21 اکتبر شخصا با در دست داشتن برگه ای که در آن به جرایم خود اعتراف کرده بود به کمیته تحقیق روسیه مراجعه کرده است.

برخی رسانه های اپوزیسیون ادعا کرده اند که این مخالف به درخواست مسکو توسط نیروهای ویژه اوکراین بازداشت و سپس به روسیه بازگردانده شده.

همچنین ویدیویی از این فرد در اختیار رسانه ها قرار گرفته که وی هنگام خروج از دادگاهی در موسکو به یک خبرنگار می گوید که به مدت دو روز شکنجه شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.