خبر فوری
This content is not available in your region

سئول تهدیدات پیونگ یانگ را جدی گرفت

نظرها
سئول تهدیدات پیونگ یانگ را جدی گرفت
اندازه متن Aa Aa

مقامات امنیتی کره جنوبی روز دوشنبه از اقدام فعالان صلح برای توزیع اعلامیه هایی با مضامین سیاسی در مرزهای کره شمالی جلوگیری کردند.

این تصمیم سئول پس از آن عملی شد که پیونگ یانگ روز جمعه تهدید کرده بود در صورتی که سئول اجازه بلند شدن بالون تبلیغاتی حاوی اعلامیه‌های ضد کره شمالی را بدهد، واکنش نظامی به همسایه جنوبی خود را در دستور کار قرار خواهد داد.

پارک یانگ هاک یکی از فعالان ضد کره شمالی در این باره ضمن انتقاد از سیاست های مقامات سئول، گفت:“هدف ما ارسال نامه هایی به حدود بیست میلیون از برادرانمان در کره شمالی است تا نسبت به حقیقت ها آگاه شوند. اما نمی فهمیم چرا رییس جمهوری کره جنوبی طرف رهبران کره شمالی را می گیرد و مانع کار ما می شود؟”

با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در کره جنوبی، مقامات سئول درنظر دارند تنش با همسایه شمالی خود را در پایین ترین حد ممکن نگه دارند و از هر گونه اقدام نسنجیده جلوگیری کنند. در همین راستا کره جنوبی خواستار همکاری سازماندهندگان چنین اقداماتی با دولت شد و از آنها خواست با در نظر داشتن شرایط حاکم بر روابط سئول و پیونگ یانگ از خود خویشتن داری بیشتری نشان دهند.

آخرین درگیری نظامی دو کره به نوامبر 2010 بر می گردد و تهدید اخیر پیونگ یانگ را باید جدی ترین اقدام این کشور علیه همسایه جنوبی خود از زمان بقدرت رسیدن کیم جونگ اون رهبر جوان این کشور دانست.