وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

رسوایی جنسی مجری سابق بی بی سی باعث تعلیق سردبیر آن شد

رسوایی جنسی مجری سابق بی بی سی باعث تعلیق سردبیر آن شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یک سال پس از مرگ جیمی سویل، مجری برجسته بی بی سی، اتهام سوء استفاده جنسی او از کودکان در سالهای 1970 و 80 میلادی، امروز گریبان گیر این شبکه جهانی بریتانیا شده است.

از پاسخ گو شدن این نهاد وابسته به سلطنت بریتانیا در مقابل پارلمان و دولت گرفته تا تعلیق پیتر ریپون، از سردبیران برجسته این شبکه که سال گذشته مانع پخش فیلمی مستند درباره زندگی جیمی سویل شده بود، از پس لرزه های این رسوایی در بی بی سی بوده است.

مریون جونز، از تهیه کنندگان بی بی سی در این باره می گوید: “می دانستم که روزی این موضوع برملا شده و بی بی سی هم متهم به پوشاندن آن خواهد شد. من ایمیلی برای پیتر فرستاده و تاکید کردم که این موضوع به اندازه ای با اهمیت هست که نپرداختن به آن ضربه شدیدی به اعتبار بی بی سی خواهد زد.”

پیتر ریپون، که سال گذشته مانع پخش این فیلم شد، سردبیر مجله خبری بی بی سی موسوم به “نیوزنایت” بود.

جورج انتویستل، مدیر عامل جدید بی بی سی با اشاره به این که فردا به سوالات کمیته تحقیقاتی مجلس عوام در این باره پاسخ خواهد داد گفت: “دو انتقاد مجزا در این زمینه قابل طرح است. یکی عملکرد جیمی سویل در چند دهه گذشته و دیگر این که در مجله خبری نیوزنایت چه گذشته؟ امیدوارم بتوانم هر کاری را که می توانم برای روشن شدن این موضوع انجام دهم.”

پلیس بریتانیا که سرگرم تحقیق در این زمینه است اعلام کرده که تاکنون بیش از 200 دختر جوان که تعدادی از آنها حدودا 12 ساله بوده و قربانی آزار و اذیت جنسی جیمی سویل بوده اند، شناسایی شده اند.

بنابر این گزارش برخی از آنها حتی در استودیهای بی بی سی مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند.