خبر فوری

اروپا؛ بررسی لایحه تعیین ترکیب جنسیتی هیئت مدیره شرکتها به تاخیر افتاد

اروپا؛ بررسی لایحه تعیین ترکیب جنسیتی هیئت مدیره شرکتها به تاخیر افتاد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

کمیسیون اروپا تصمیم گرفت تا بررسی لایحه اجباری شدن ترکیب جنسیتی هیئت مدیره شرکتها را چند هفته به تاخیر بیندازد.

مطابق این لایحه حداقل 40 درصد اعضای هیئت مدیره شرکتها باید زن باشند.

ویویان ردینگ، کمیسر اروپا در زمینه امور دادگستری تاکید کرده که از این لایحه صرف نظر نخواهد کرد.

او در این باره گفت: “نگاه کنید ما یک صد سال است که داریم مبارزه می کنیم. حالا یک یا دو هفته چه فرقی می کند. آنچه برای من مهم است این است که قوانین محکمی از این کمیسیون بیرون بیاید. ما به زمان بیشتری نیاز داریم. بخش امور قضایی کمیسیون هم به زمان بیشتری برای بررسی آن نیاز دارد.”

گرچه این لایحه مورد حمایت جوزه مانوئل باروسو، رییس کمیسیون اروپا است اما حتی نمایندگان زن هم نظرات متفاوتی در این باره دارند.

بریتا تومسن، نماینده دانمارک در پارلمان اروپا، در این باره می گوید: “همه ما به توافق رسیدیم که به وجود زنهای بیشتری در هیئت مدیره شرکتها نیاز است. آنچه ما در مورد آن اختلاف داریم روشهای آن است.”

اما مارینا یاناکوداکیس، نمایند محافظه کار بریتانیا ضمن مخالفت با این لایحه می گوید: “ما نیاز به بحث و گفتگو در این زمینه داریم. گفتگو خیلی مهم است. نیاز به قانونی که از اروپا بیاید نیست. هر یک از کشورهای عضو باید بهترین راه حل را برای صنایع، اقتصاد و روش زندگی خود پیدا کند.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.