خبر فوری
This content is not available in your region

اعتراض هزاران اسپانیایی به برنامه بودجه سال 2013 این کشور

نظرها
اعتراض هزاران اسپانیایی به برنامه بودجه سال 2013 این کشور
اندازه متن Aa Aa

هزاران اسپانیایی روز شنبه در اعتراض به برنامه بودجه سال 2013 این کشور و علیه سیاستهای ریاضت اقتصادی ماریانو راخوی تظاهرات کردند.

جنبش “ناراضیان اسپانیایی” تظاهرات مذکور را از طریق شبکه های اجتماعی سازماندهی کرده بود.

هزاران تن در مقابل مجلس در مادرید علیه برنامه های ریاضتی دولت راستگرای اسپانیا شعار دادند و خواهان استعفای دولتمردان شدند.

یکی از معترضین می گوید: “ما در اینجا به برنامه بودجه ناعادلانه دولت اعتراض می کنیم. بودجه ای که در حقیقت یک نسل کشی به حساب می آید، زیرا به معنای آنست که افراد ضعیفتر مثل سالخوردگان و بچه ها باید رنج بیشتری بکشند. سیستم بهداشتی درمانی، آموزش و پرورش و فرهنگ، همه اینها پس از آنکه دولت بودجه ترور را تصویب کرد، فرو خواهند ریخت.”

در شهر بارسلون نیز تظاهرات مشابهی در مقابل کلیسای بزرگ این شهر برپا شد. مردم علیه گروه سه گانه ترویکا یعنی صندوق بین المللی پول، کمیسیون اروپا و بانک مرکزی اروپا از طلبکاران عمده اسپانیا اعتراض کردند.

دولت اسپانیا پیش بینی می کند تا سال 2014 حدود 150 میلیارد یورو به منظور تنظیم برنامه های مالی و بودجه دولت، صرفه جویی کند. امری که موجب کاهش حقوق و دستمزدها، افزایش مالیاتها و بیمه های بهداشتی درمانی خواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.