خبر فوری
This content is not available in your region

اوکراین در انتظار اعلام نتیجه انتخابات پارلمانی

اوکراین در انتظار اعلام نتیجه انتخابات پارلمانی
اندازه متن Aa Aa

پس از برگزاری انتخابات پارلمانی یکشنبه، کمیسیون انتخاباتی اوکراین در کیف، در حال شمارش آرا است. گفته می شود این نتایج دست کم تا چهارشنبه اعلام نخواهد شد.

حزب حاکم موسوم به حزب مناطق با کسب 34 در صد آرا مدعی پیروزی در انتخابات است.

معاون نخست وزیر اوکراین می گوید:“ما از نتایج آرا تا کنون خوشحال هستیم. این بهترین نتیجه طی بیست سال گذشته است.”

با توجه به منافع اقتصادی و سمت گیری های سیاسی اوکراین، انتخابات این کشور برای اتحادیه اروپا و روسیه دارای اهمیت ویژه ای است و مراحل آن به دقت دنبال می شود.

ائتلاف احزاب مخالف تا بعد از ظهر دوشنبه حایز 20 درصد و حزب اودار با گرایش لیبرال به رهبری ویتالی کلیچکو قهرمان مشت زنی جهان موفق به کسب 12 در صد آرا شد. اما رهبر آن می گوید:“ما حاضر به ائتلاف با حزب دو چهره حاکم و متحد آن حزب کمونیست نیستیم.”

مردم اوکراین نسبت به برگزاری انتخابات نظرات متفاوتی دارند. خبرنگار یورونیوز به میان مردم کیف رفته است:
یکی زن سالمند می گوید:“من معتقدم انتخابات منصفانه بود و امیدوارم حزب مناطق برنده شود.”

دختر جوانی می گوید:“من فکر می کنم ممکن است تقلب هایی به نفع حزب حاکم یعنی حزب مناطق انجام شده باشد. همه می دانند ویکتور یانوکویچ رییس جمهوری است و همه چیز به میل او پیش می رود.”

خبرنگار یورونیوز می گوید:“در حالیکه کمیسیون مشغول شمارش آرا است، نمایندگان نهاد های مدنی گفته اند در حال برشماری و جمع آوری موارد تخلفات در این انتخابات هستند.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.