خبر فوری
This content is not available in your region

دردسر «جاسوسان فرانسوی» در بلغارستان

نظرها
دردسر «جاسوسان فرانسوی» در بلغارستان
اندازه متن Aa Aa

چند فرانسوی که گفته می شود ماموران سازمان اطلاعات و امنیت خارجی این کشور بودند، در جریان تمرینات مخفی خود در بلغارستان مورد حمله اهالی منطقه قرار گرفتند.

بر اساس گزارشهای تایید نشده، مردم منطقه ای که پنج جاسوس فرانسوی در آن مشغول تمرین بودند به گمان این که آنها دزدهای کولی هستند به آنها حمله و شماری از آنها را مجروح کردند.
مقامهای فرانسوی از اظهار نظر درباره این اتفاق خودداری کرده اند، در حالی که مقامهای بلغار از جمله وزیر کشور بلغارستان آن را تایید کرده اند.

سوتان سوتانف، وزیر کشور بلغارستان می گوید: «همه چیز به خوبی مدیریت شده است و سفارتخانه فرانسه در پاسخ به سوالات ما هویت افرادی را که در روستا بازداشت شده بودند تایید کرد. آنها به مقامهای فرانسوی تحویل داده شدند و هیچ ادعایی علیه بلغارستان ندارند.»

به گفته ساکنان این روستا، پنج مامور مخفی فرانسوی خود را ورزشکار معرفی کردند که برای گذراندن تعطیلات به بلغارستان سفر کرده اند.

گفته می شود دو تن از آنها به وسیله پاراگلایدر به طور غیرقانونی از مرز رومانی وارد بلغارستان شده بودند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.