خبر فوری
This content is not available in your region

نفوذ باراک اوباما در کنیا

نظرها
نفوذ باراک اوباما در کنیا
اندازه متن Aa Aa

در زمان انتخاب باراک اوباما به عنوان رییس جمهوری آمریکا در سال 2008 کنیا کشوری که پدر رییس جمهوری فعلی آمریکا متعلق به آنجاست، تعطیلی عمومی اعلام کرد.
با انتخاب آقای اوباما مردم کنیا امید زیادی برای ایجاد تحولات مثبت در کشورشان داشتند.

اما به نظر نمی رسد مردم این کشور در صورت انتخاب مجدد آقای اوباما به مقام ریاست جمهوری مانند چهار سال پیش به شادی بپردازند.

یک شهروند کنیایی می گوید: “مایوس کننده است از آنجایی که او ریشه ای در اینجا دارد او می توانست به مردم کنیا سلامی کند و با آنها دیدار کند به آنها نشان دهد که جوهره مان یکی است. اما او ما را رها کرد گویی که هیچگاه ریشه ای در این کشور نداشته است.”

در طول چهار سالی که باراک اوباما در مقام ریاست جمهوری آمریکا قرار دارد وی تنها یک مرتبه به یک کشور آفریقایی یعنی غنا سفر کرد. و تنها ساعاتی در آنجا حضور داشت.
با این وجود وی بر امور داخلی و سیاست کنیا تاثیر گذاشته است.

یک کارشناس اعتقاد دارد: “اوباما کنیا را غیر مستقیم تحت تاثیر خود قرار داده است. ما این احساس را داشتیم که یک برادر بزرگتر ما را راهنمایی می کند. اعتقاد دارم که کنیا می توانست تنها کشور این منطقه باشد که یک سیستم حکومتی خود را دوباره بازسازی کند.”

بلاک راستا، نام خواننده غنایی است که به افتخار باراک اوباما ترانه ای سرود و به همین خاطر بسیار معروف شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.