خبر فوری
This content is not available in your region

مخالفان دولت سوریه به ارتکاب «جنایت جنگی» متهم شدند

نظرها
مخالفان دولت سوریه به ارتکاب «جنایت جنگی» متهم شدند
اندازه متن Aa Aa

سازمان ملل متحد و سازمان عفو بین الملل به مخالفان دولت سوریه هشدار دادند که ممکن است اقدام اخیر آنها به عنوان «جنایت جنگی» تلقی شود.
این هشدار در پی آن صادر شد که در ویدیویی که در اینترنت منتشر شده است، شماری از مخالفان بشار اسد دیده می شوند که به نظر می رسد در حال شکنجه و اعدام طرفداران حکومت سوریه هستند.

سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل گفت تحقیقات درباره این تصاویر آغاز شده است و مطمئنا این موضوع به دیوان بین المللی کیفری ارجاع داده می شود.

در این ویدیو عده ای که به نظر می رسد مخالفان دولت سوریه هستند شماری از سربازان را کتک می زنند. لحظاتی بعد صدای تیراندازی شنیده می شود و پس از آن جنازه های این افراد بر روی زمین دیده می شود.

براساس آن چه در تصاویر شنیده می شود برخی از کشته شدگان از نیروهای شبیحه، نیروهای لباس شخصی حامی بشار اسد هستند.
این اتفاق در نزدیکی شهر سراقب رخ داد که یکی از مناطق استراتژیک در شمال سوریه است و بر اساس گزارشهای تایید نشده مخالفان مجبور به ترک آن شده اند. سراقب در بین دو جاده مهم حلب به دمشق و حلب به لاذقیه واقع است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.