خبر فوری

بیکارترین ایالت آمریکا میزبان اوباما

بیکارترین ایالت آمریکا میزبان اوباما
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

اوهایو، ایالت سرنوشت ساز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا جمعه میزبان باراک اوباما بود. رای ساکنان اوهایو، که از فقیرترین و بیکارترین شهروندان آمریکایی هستند تاثیر زیادی در انتخاب رییس جمهور ایالات متحده در 6 ام نوامبر دارد.

اوباما در جمع هوادارانش در این ایالت گفت: “در سال 2008 نه تنها در دو جبهه جنگ حاضر بودیم.

بلکه دربدترین بحران اقتصادی پس از شوک اقتصادی قرن بیستم بودیم. امروز نزدیک به 5.5 میلیون شغل جدید در این کشور ایجاد شده است، و بتازگی متوجه شدم که در ماه اکتبر رکورد کارآفرینی در 8 ماه گذشته را زده ایم.”

هر اندازه اوباما قولهایش خوش بینانه هستند همانقدر رقیبش سعی می کند تا سویه تاریک سیاستهای اوباما را برخ دموکراتها بکشد. رامنی که در ادامه کارزار انتخاباتی به ایالت ویسکانسین رفته است. او در جمع هواداران حزب جمهوریخواه به انتقاد از سیاستهای باراک اوباما پرداخت: “اوباما گفته بود که بیکاری را به 5.2 درصد تا امروز می رساند، امروز فهمیدم که نرخ بیکاری 7.9 درصد است و 9 میلیون شغل کمتر از قولهای رییس جمهور در این کشور ایجاد شده است. آمار بیکاری بالاتر از زمانی است که باراک اوباما در سال 2008 به قدرت رسید.
نرخ بیکاری بسیار بالاتر از روزی است که اوباما در این کشور به قدرت رسید.”

شانس بزرگ میت رامنی دست باز او در انتقاد از دولت اوباماست. هر چند استراتژیست های او این مساله را بخوبی درک کرده اند اما به همان اندازه دو پهلو بودن و عدم ارایه راه حل در سخنان رامنی شانس اوباما را بیشتر خواهد کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.