خبر فوری
This content is not available in your region

افزایش میزان بیکاری در اسپانیا برای سومین ماه متوالی

نظرها
افزایش میزان بیکاری در اسپانیا برای سومین ماه متوالی
اندازه متن Aa Aa

شمار بیکاران در اسپانیا برای سومین ماه متوالی افزایش یافت. بر اساس آماری که روز دوشنبه وزارت کار اسپانیا منتشر کرد، 2.7 درصد به تعداد افراد بیکار در ماه اکتبر نسبت به ماه قبلی اضافه شده است.

همان طور که پیش بینی می شد، بازار کار که در فصل تابستان به دلیل سفر گردشگران به اسپانیا نسبتا بهبود یافته بود، دوباره وارد رکود شده است.

در این کشور از هر چهار نفر واجد شرایط برای کار کردن، یک نفر بیکار است و آمار نشان می دهد که سیاستهای صرفه جویانه دولت راستگرای ماریانو راخوی در کاهش بیکاری موثر نبوده است.

نخست وزیر اسپانیا در دیدار هفته گذشته خود با همتای ایتالیاییش سخنی از درخواست وامهای بین المللی برای اقتصاد بحران زده اسپانیا به میان نیاورد. راه حلی که به عقیده برخی از کارشناسان تنها راه حل برای نجات اسپانیا است.

در حالی که دولت به برنامه های سختگیرانه اقتصادی از جمله افزایش مالیاتها و کاهش دستمزدها ادامه می دهد، اعتراضهای اسپانیاییها در شهرهای مختلف ادامه دارد.

حدود ده روز قبل هزاران معترض در شهرهای مادرید و بارسلونا علیه سیاستهای دولت تظاهرات کردند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.