خبر فوری
This content is not available in your region

یونان دوباره در عذاب است

یونان دوباره در عذاب است
اندازه متن Aa Aa

در حالی که تنها یک هفته از مهلت یونان برای بازپرداخت پنج میلیارد یورو از بدهی هایش باقیست، دولت امیدی به تامین مالی از طریق فروش اوراق قرضه ندارد. در شرایط موجود یونان برای دریافت بسته کمک مالی از اتحادیه اروپا می جنگد و بحثها بر سر شرایط اعطای وام جدید به یونان بین اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول همچنان ادامه دارد.

یک کارشناس اقتصادی می گوید:” یونان در هر مسیری که قرار بگیرد، در حال دو ماراتن است. اما تنها اتفاق خوب این است که به نظر می رسد اکثر مردم می دانند که این ماراتن است.”

بدهی های یونان که در سال 2009 میلادی معادل 129 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور بود، در سال 2012 میلادی به 161 درصد تولید ناخالصی داخلی افزایش یافته و پیش بینی می شود به روند افزایشی خود ادامه دهد.

طبق برآوردها یونان در صورتی که ظرف هفته آینده کمک مالی جدیدی دریافت نکند، دچار وضعیت بحرانی خواهد شد. این کشور از دو سال پیش توان بازپرداخت وامهای خود را ندارد و در صورت نرسیدن کمکهای جدید، به پایان راه خود در منطقه یورو خواهد رسید.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.