خبر فوری
This content is not available in your region

قطع تلفن های همراه در پاکستان در آستانه عاشورا

نظرها
قطع تلفن های همراه در پاکستان در آستانه عاشورا
اندازه متن Aa Aa

همزمان با تاسوعا و عاشورا، خطوط تلفن های همراه در پاکستان قطع شد. مقامات اسلام آباد دلیل این تصمیم خود را جلوگیری از بالاگرفتن تنش های مذهبی و حفاظت از جان اقلیت شیعیان در مراسم عزاداری ماه محرم عنوان کرده اند.

رحمان ملک وزیر کشور پاکستان در توضیح چرایی این تصمیم گفت: “در حدود 486 مورد انفجار از موتورسیکلت استفاده شده و بیش از نود درصد بمبهای کار گذاشته شده هم با استفاده سیم کارت تلفن های همراه منفجر شده اند. همه جزئیات مربوط به نحوه انفجارها ثبت شده اند.”

از سوی دیگر علاوه بر حضور پرتعداد نیروهای امنیتی در سطح خیابانها، مسیرهای عبور دسته ها نیز تحت کنترل هوایی قرار خواهد گرفت. افزایش ایست های بازرسی و جلوگیری از تردد موتورسواران از دیگر تدابیر امنیتی ای است که در شهرهای بزرگ پاکستان در دستور کار قرار گرفته و طی روزهای شنبه و یکشنبه در سطح کل این کشور تشدید خواهند شد.

طی ماههای اخیر افراط گرایان سنی بکرات اقلیت شیعه پاکستان را مورد حمله قرار داده اند و در مهم ترین ترین آنها حداقل بیست و سه شیعه در مراسم محرم امسال در شهر راولپندی کشته و تعداد دیگری نیز زخمی شدند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.