خبر فوری

پیکر یاسر عرفات روز سه شنبه کالبد شکافی می شود

پیکر یاسر عرفات روز سه شنبه کالبد شکافی می شود
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

جسد یاسر عرفات، رییس سابق تشکیلات خودگردان فلسطینی روز سه شنبه برای کالبد شکافی با حضور قضات فرانسوی از مقبراش در رام الله خارج خواهد شد.

حدود چهار ماه پیش یک دانشمند سوییسی در تلویزیون الجزیره اعلام کرد که آثار ماده رادیواکتیو پلونیوم در لوازم آقای عرفات که پس از مرگ وی به خانواده اش تحویل داده شد، وجود داشت.

بدنبال وجود شک و شبهه در مورد علل مرگ آقای عرفات و اقامه دعوی همسر وی در دادگستری فرانسه، دستگاه قضایی این کشور دستور نبش قبر رییس سابق تشکیلات خودگردان فلسطینی را صادر کرد.

یک کارشناس می گوید: ما بر روی نمونه های لباس تحقیق نخواهیم کرد بلکه استخوانها و بافت های بیولوژیک را هم مورد بررسی قرار خواهیم داد. مشکل اصلی ما اینست که تعیین کنیم که آیا مقدار پلونیوم که مورد آزمایش ما قرار می گیرد طبیعی است و یا مقدار آن غیر طبیعی بوده است.”

یاسر عرفات سال 2004 بدنبال بیماری شدیدی در یک بیمارستان نظامی در پاریس بستری شد و پس از چند روز در سن 75 سالگی درگذشت. تا کنون هیچ اطلاعات روشن پزشکی نسبت به علل مرگ وی منتشر نشده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.