خبر فوری
This content is not available in your region

مخالفان در سوریه مدعی تسخیر شهر راس العین شدند

نظرها
مخالفان در سوریه مدعی تسخیر شهر راس العین شدند
اندازه متن Aa Aa

نیروهای مخالف حکومت سوریه می گویند شهر راس العین شهر سوری در مرز ترکیه را تسخیر کرده اند.

کنترل راس العین در استان الحسکه پیش تر نیز یکبار به دست مخالفان کرد دولت سوریه افتاده بود. به همین دلیل، مخالفان مسلح ارتش آزاد، با کردهای سوری حاضر در این شهر درگیر شده اند.  راس العین در شمال سوریه شهری کردنشین محسوب می شود.
 
همچنین، رسانه های مخالف ادعا می کنند که ارتش آزاد سوریه مرج السلطان، یکی از پایگاههای نیروی هوایی سوریه را از آن خود کرده اند. ظاهرا این پایگاه محل استقرار چرخبالهای رژیم اسد بوده است،  تسخیر پایگاه مرج السلطان که در پانزده کیلومتری دمشق قرار دارد زنگ خطری برای نظامیان حکومتی سوریه است.
 
از سوی دیگر، دیمیتری مدودیف، نخست وزیر روسیه، در آستانه سفر خود به فرانسه با انتقاد از دولت فرانسوا اولاند اعلام کرد که میزبانی مخالفان سوریه و برسمیت شناختن این گروه به عنوان نماینده مردم سوریه توسط دولت فرانسه غیر قابل قبول است.

آقای مدودیف گفت با توجه به مصوبه های قانونی سازمان ملل، هیچ کشوری حق دخالت در امور داخلی کشورهای دیگر را ندارد و فرانسه این اصل مهم را زیر پا گذاشته است. فرانسوا اولاند رییس جمهوری فرانسه روز هفدهم نوامبر در پاریس میزبان معز الخطیب، رییس ائتلاف مخالفان سوری بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.