خبر فوری
This content is not available in your region

در اعتراض به فرمان مرسی قضات مصر دست از کار کشیدند

در اعتراض به فرمان مرسی قضات مصر دست از کار کشیدند
اندازه متن Aa Aa

معترضان و مخالفان محمد مرسی رئیس جمهموری مصر، همچنان علیه فرمانی از وی که بزعم آنان، او را به قدرت بلامنازع مصر تبدیل می کند، اعتراض می کنند و خواهان باطل شدن آن هستند.

قضات دیوان عالی کشور و دادگاه استیناف مصر نیز روز چهارشنبه دست از کار کشیدند و منتظر رای دادگاه قانون اساسی در خصوص فرمان آقای مرسی ماندند.

ماهر سامی، سخنگوی این دادگاه می گوید:“درست نیست و عاری از حقیقت است که قضات دادگاه قانون اساسی از میان تکنوکراتهای سیاسی خاصی و یا از میان وفاداران به رژیم سابق انتخاب شده اند.”

اشاره آقای سامی به تنش و انتقادات موجود بین دادگاه قانون اساسی مصر و اخوان المسلمین آقای مرسی است که پس از رای این دادگاه به انحلال پارلمان، ایجاد شد.

اما از هر روی، میدان تحریر قاهره، بار دیگر پس از انقلاب مصر و روزهای پایانی حسنی مبارک پرتلاطم شده است و معترضان می گویند تا مرسی فرمان خود را باطل نکند تحریر را ترک نمی کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.