خبر فوری
This content is not available in your region

پیشنهاد یک بودجه جدید برای منطقه پولی یورو

نظرها
پیشنهاد یک بودجه جدید برای منطقه پولی یورو
اندازه متن Aa Aa

کمیسیون اروپا از پیشنهاد یک بودجه جدید مختص منطقه پولی یورو خبر داد. تعیین این بودجه با هدف اصلاحات اساسی و تقویت اتحاد مالی و اقتصادی اروپا صورت می گیرد.

ژوزه مانوئل باروسو، رییس کمیسیون اروپا می گوید: “تا هجده ماه آینده یک برنامه بلندپروازانه که آغازی برای تبیین برنامه های مالی و مالیاتی منطقه یورو خواهد بود، تنظیم خواهیم کرد. پیشنهاد خواهیم کرد که ظرفیت مالیاتی و بودجه‌ای در فضای رقابت و همگرایی قانونمند شود.”

گونترام ولف، اقتصاددان و مدیر یک مرکز تحقیقات سیاست‌های مالی و اقتصادی اعتقاد دارد در صورتی بودجه پیشنهادی کارآمد خواهد بود که حداقل به اندازه دو تا سه درصد تولید ناخالص داخلی منطقه پولی یورو باشد.

این اقتصاددان در ادامه می گوید: “فکر می کنم بدون شک این یک مرحله برای حرکت به سوی اروپایی با دو سرعت است: ما برای منطقه پولی یورو بودجه‌ای خواهیم داشت که قابل مقایسه با بودجه اتحادیه اروپاست و برای کنترل این بودجه به نوعی یک کنترل پارلمانی در منطقه یورو خواهیم داشت.”

این پیشنهاد می تواند با ایجاد یک اتحاد بانکی در منطقه پولی یورو کامل شود. رهبران کشورهای اتحادیه اروپا در نشست آینده سران این اتحادیه که در اواسط ماه دسامبر سال جاری میلادی برگزار خواهد شد، طرح اتحاد بانکی را بررسی خواهند کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.