خبر فوری
This content is not available in your region

در استرالیا چاپ تصاویر هشدار دهنده بر روی پاکت سیگار اجباری شد

در استرالیا چاپ تصاویر هشدار دهنده بر روی پاکت سیگار اجباری شد
اندازه متن Aa Aa

در استرالیا قانونی تصویب شده است که مطابق آن تولیدکنندگان سیگار موظف به چاپ عکس و علائم هشدار دهنده در مورد خطرات استعمال دخانیات بر روی پاکت سیگار هستند.

پرسش این است که این قانون چه تاثیری بر روی رفتار مصرف کنندگان دخانیات خواهد داشت؟ یک مصرف کننده دخانیات می گوید: “برای من، اینها فقط تصاویری هستند که هر جایی می توانید آنها را ببینید. به نظر من هیچ معنایی ندارند. فعلا در حال ترک سیگارم اما واقعا تنها دلیلی که موجب شده من آنرا ترک کنم دختر کوچکم است.”

تانیا پلیبرسک، وزیر بهداشت استرالیا با تاکید بر اینکه هدف اقدامات انجام شده معرفی دخانیات به عنوان ماده ای مضر است می افزاید: “دخانیات ممنوع نیست اما تنها محصولی است که نیمی از مصرف کنندگان خود را می کشد. اگر این را همان موقع که دخانیات قانونی شد و از همان ابتدای عرضه این محصول به عموم، می دانستیم، فکر نمی کنم این محصول امروز قانونی می بود.”

پیش از این، صنعت دخانیات استرالیا علیه لایحه قانون مذکور نزد یک دادگاه عالی در این کشور طرح دعوی کرده بود اما دادگاه، آن شکایت را وارد ندانسته بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.