خبر فوری
This content is not available in your region

تظاهرات برای ابطال پیش نویس قانون اساسی جدید مصر

تظاهرات برای ابطال پیش نویس قانون اساسی جدید مصر
اندازه متن Aa Aa

مخالفان محمد مرسی، رئیس جمهوری اسلامگرای مصر روز جمعه در میدان تحریر قاهره تظاهرات کرده و علیه پیش نویس قانون اساسی جدید این کشور شعار سر دادند.

خبرنگار اعزامی یورونیوز در قاهره، دلیل این اعتراض را از تظاهرکنندگان جویا شد. یکی از شهروندان می گوید: «پیش نویس قانون اساسی مرده به دنیا آمده است چراکه به معنی جلوگیری از آزادی ما است. به راستی چرا ما انقلاب کردیم؟. برای اینکه خواستار کسب آزادیمان بودیم. این تصمیم، آزادی‌هایمان را محدود می سازد.»

دختر جوانی به خبرنگار ما گفت: «مهمترین خواسته ما ابطال پیش نویس قانون اساسی جدید است. علاوه بر آن ما مخالف این هستیم که اخوان المسلمین به قدرت مطلق بدل شود.»

یک روحانی نیز در جمع معترضان خاطرنشان ساخت: «سخنرانی شب گذشته مرسی بی‌فایده بود. او از مشکلاتی که ما علیه آن از روزهای گذشته به اعتراض پرداخته ایم، گره‌ای نگشود.»

محمد شیخ ابراهیم، خبرنگار یورونیوز از میدان تحریر گزارش می دهد: «تنش بسیار زیادی اینجا در جریان است. شکاف عمده‌ای میان دو برنامه متفاوت اخوان المسلمین از یک سو و جنبش‌های سیاسی مصر از سویی دیگر وجود دارد اما تصمیم بسیار سخت و نهایی باتوجه به آنچه در خیابان‌ها روی می دهد، گرفته می شود.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.