خبر فوری
This content is not available in your region

یونان اوراق قرضه خود را به یک سوم ارزش اسمی آن خرید

یونان اوراق قرضه خود را به یک سوم ارزش اسمی آن خرید
اندازه متن Aa Aa

دولت یونان روز دوشنبه از بازخرید ده میلیارد یورو از اوراق قرضه دولتی که در تصاحب سرمایه گذاران خصوصی است خبر داد.

سازمان مدیریت بدهی های یونان، از دارندگان واجد شرایط اوراق قرضه دعوت کرده است تا روز جمعه اوراق قرضه خود را در ازای دریافت بین 30.2 تا 40.1 درصد از ارزش واقعی اوراق قرضه تحویل دهند.

بدین ترتیب دولت یونان برای بازخرید اوراق به ارزش اسمی 30 میلیارد یورو تنها ده میلیارد یورو می پردازد و بیست میلیارد یورو از بار بدهی های خود می کاهد.

یک شهروند یونانی می گوید:” این یک کمک کوچک است. اگر یک کاهش کلی اتفاق می افتاد عادلانه تر بود.”

شهروند دیگر می گوید:” این تصمیم مقامات منطقه یورو، تصمیم مهمی بود و می تواند به خروج یونان از این بحران کمک کند. اما واقعیت این است که راه طولانی برای خروج از بحران موجود در پیش است.”

بازخرید اوراق قرضه یونان از شرطهایی است که این کشور باید در ازای دریافت تازه ترین بسته نجات اقتصادی اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول به آن عمل کند.

وزیران دارایی کشورهای منطقه یورو و صندوق بین المللی پول در نشست اخیر خود توافق کردند با کاهش بدهی های یونان، راه برای واگذاری وام 44 میلیارد یورویی به این کشور باز شود.
یونان از ماه ژوئن در انتظار دریافت این وام بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.