خبر فوری

پاپ بندیکت شانزدهم به شبکه اجتماعی «توییتر» پیوست

پاپ بندیکت شانزدهم به شبکه اجتماعی «توییتر» پیوست
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بندیکت شانزدهم، رهبر کاتولیک‌های جهان، صاحب حساب کاربری در شبکه اجتماعی «توییتر» شده است. از این به بعد پیروان و طرفداران این رهبر مسیحی می توانند تحت آدرس وی پیامک های اینترنتی او را دنبال کنند.

در کنار شناسه کاربری به زبان انگلیسی «pontifex @»، هفت شناسه به زبان های دیگر هم برای پاپ وجود خواهند داشت. اقدامی که از دید برخی ناظران تلاش برای ارتباط با جوانان تعبیر شده است.

روز انتشار رسمی پیامک پاپ در شبکه خردوبلاگ نویسی توییتر دوازدهم دسامبر سال جاری (۲۲ آذر) اعلام شده است.

بعضی از پیروان پاپ می گویند کلیسا باید با فن آوری های جدید پیش برود و از روش‌های جدید ارتباطات برای تبلیغ مسیحیت و ارتباط با جوانان بهره بگیرد.

در مقابل بعضی از منتقدان پاپ می گویند او باید راه‌های دیگری را برای ارتباط با جوانان انتخاب کند و برای نمونه آزادی «استفاده از کاندوم برای رابطه جنسی» را اعلام کند، زیرا این کار از دید وی جایز نیست.

پاپ ۸۵ ساله بیش از یک میلیارد پیرو مسیحی دارد، اما هنوز مشخص نیست با فعالیت او در شبکه توییتر چند تن از این پیروان جهان واقعی به دنبال کنندگانش در دنیای مجازی بپیوندند.

در این شبکه کاربران عضو می توانند پیامک هایی با حداکثر ۱۴۰ کاراکتر منتشر کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.