خبر فوری
This content is not available in your region

آماده باش نظامی در ژاپن

آماده باش نظامی در ژاپن
اندازه متن Aa Aa

نیروهای نظامی ژاپن به حالت آماده باش درآمدند. در آستانه اجرای طرح پرتاب موشک بالستیک کره شمالی، توکیو با هدف مقابله با هرگونه تهدید احتمالی، استقرار موشک‌های دفاعی خود را آغاز کرده است.

در این راستا ناوگان نیروی دریایی ژاپن“موشک های بالستیک پیشرفته پاتریوت 3” را به چند پایگاه استراتژیک از جمله جزیره اوکیناوا در جنوب این کشور منتقل کرده است.

در همین حال یوشیهیکو نودا نخست وزیر ژاپن ضمن تقاضا از جامعه بین الملل در مقابله با اجرای این طرح که وی آنرا تحریک آمیز خواند، دور دوم مذاکرات دوجانبه با کره شمالی را به زمانی دیگر موکول کرد. او گفت: “در این خصوص همکاری نزدیک و مذاکرات مفیدی با آمریکا، کره جنوبی، چین، روسیه و دیگر کشورهای مربوطه داریم و به جد از کره شمالی می خواهیم برنامه خود را متوقف کند.”

کرملین هم روز دوشنبه از مقامات پیونگ یانگ خواست در عملی کردن نقشه خود تامل و در آن تجدید نظر کنند.

کره شمالی اعلام کرده قصد دارد در نیمه دوم ماه دسامبر ماهواره ای را به فضا پرتاب کند. آزمایش مشابه این کشور در ماه آوریل گذشته در همان لحظات اولیه با شکست مواجه شده بود.

آمریکا، ژاپن و کره جنوبی نیت اصلی پیونگ یانگ را از این کار آزمایش موشک دوربرد عنوان کرده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.