خبر فوری

هیلاری کلینتون وارد بلفاست شد

هیلاری کلینتون وارد بلفاست شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا، در پایان سفر چهار روزه اش به اروپا وارد بلفاست شد و مورد استقبال پیتر رابینسون، وزیر اول ایرلند شمالی، قرار گرفت.

خانم کلینتون هدف از این سفر را حمایت از صلح شکننده در این منطقه اعلام کرده بود. او در سخنان روز جمعه خود تاکید کرد: «صلح نیازمند ایثار، مصالحه و هوشیاری مداوم است. این هفته بار دیگر شاهد آن بودیم که اینکار به انجام نرسیده زیرا بار دیگر شاهد بروز خشونت بودیم.»

ساعاتی پیش از ورود وزیر امور خارجه آمریکا به بلفاست، پلیس ایرلند شمالی موفق شد یک خودروی بمبگذاری شده در شهر «لندندری» را کشف و چهار تن را در این رابطه بازداشت کند.

در پی مخالفت شورای شهر بلفاست با اهتزاز پرچم بریتانیا در ساختمان مرکزی شورای شهر و اعتراض اتحادگرایان حامی دولت مرکزی بریتانیا به این تصمیم، بلفاست طی سه روز گذشته، به صحنه درگیری‌های پراکننده با پلیس بدل شده بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.