خبر فوری
This content is not available in your region

آغاز تنش ها در غنا پس از اعلام پیروزی جان درامانی ماهاما

نظرها
آغاز تنش ها در غنا پس از اعلام پیروزی جان درامانی ماهاما
اندازه متن Aa Aa

طرفداران جان درامانی ماهاما، اعلام پیروزی او در انتخابات ریاست جمهوری کشور غنا، را جشن می گیرند. رئیس جمهوری غنا، با کسب 50 ممیز 7 دهم درصد آرا در مقام خود ابقا شد.
 
یکی از حامیان او می گوید: “جان درامانی ماهاما، از اعتبار زیادی برخوردار است. مردم به فروتنی و به آرامش او نگاه می کنند. در حال حاضر، او از جمله شخصیت هایی است که دموکراسی ما احتیاج داشت.”
 
اما حزب جدید میهنپرستی و طرفداران نانا آکوفو آدو، رقیب اصلی آقای درامانی ماهاما، دولت را متهم به تخلفات سازمانیافته کرده و از تقلب گسترده در انتخابات صحبت می کنند. در اعتراض به اعلام پیروزی درامانی ماهاما از سوی کمیسیون برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، چند صد تن از آنها به خیابان های آکرا پایتخت جمهوری غنا ریختند.
 
در پی مرگ رئیس جمهوری سابق این کشور، جان درامانی ماهاما از ماه ژوئیه گذشته، موقتا مقام ریاست جمهوری این کشور در غرب آقریقا را بر عهده داشت.
 
 
 

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.