خبر فوری
This content is not available in your region

خشنودی مرکل از توافق وزرای دارایی کشورهای عضو منطقه مالی یورو

نظرها
خشنودی مرکل از توافق وزرای دارایی کشورهای عضو منطقه مالی یورو
اندازه متن Aa Aa

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان پنج شنبه در بوندس تاگ، پارلمان آلمان، اعلام کرد که از توافق اخیر وزرای دارایی کشورهای مالی منطقه یورو، کاملا خرسند است. او در سخنانش از اهمیت این توافق و از اینکه آلمان موفق شده اکثر درخواستهای مهمش را در این توافق بگنجاند، سخن گفت.

آنگلا مرکل: “موفقیتی مهم در “پیش خرید اوراق قرضه” بوجود آمد که این مهم کمک می کند تا یونان توانایی هایش را برای پرداخت قرضهایش افزایش دهد. خوشحالم از اینکه کمیته تصمیم گیرنده بودجه، اساسی را برای بخش دیگری از بازپرداخت کمکها به یونان پایه ریزی کرده است. آلمان به نوبه خود از این طرح حمایت می کند و امیدوارم که یوروگروپ نیز آنرا تایید کند.”

وزرای دارایی کشورهای عضو منطقه مالی یورو صبح پنجشنبه تصمیم گرفتند تا از این پس سیاستهای مالی و اقتصادی هماهنگتری را اتخاذ کنند. آنها همچنین توافق خود را با تاسیس یک نهاد ناظر بر عملکرد بانکهای حوزه مالی یورو اعلام کردند.
این تصمیم در حالی بدست آمده است که پنج شنبه شب رهبران 27 کشور منطقه مالی یورو گردهم می آیند تا عمیقتر درباره مسایل مربوط به واحد پولی یورو گفتگو کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.