خبر فوری

لایحه مالیاتی جدید دولت یونان و کاهش قدرت خرید مردم

لایحه مالیاتی جدید دولت یونان و کاهش قدرت خرید مردم
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دولت یونان در چارچوب طرح بین المللی نجات مالی این کشور، لایحه جدیدی را تقدیم پارلمان این کشور کرده که بر اساس آن میزان مالیات بر درآمد افزایش خواهد یافت.

به گفته وزیر اقتصاد یونان، این لایحه در صورت تصویب، در آمد دولت از محل مالیات در سال مالی 2014- 2013 را دو و نیم میلیارد یورو افزایش خواهد داد.

این لایحه بخشی از مجموعه تدابیر ریاضتی سیزده و نیم میلیارد یوریی یونان در دو سال آینده است که آتن برای جلب حمایت مالی بیشتر اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول، ارائه کرده است.

اما همزمان با ارائه این لایحه و آغاز فصل خریدهای پایان سال، صاحبان فروشگاه های آتن چندان امیدی به بهبود اوضاع ندارند. برغم اینکه تمامی مراکز خرید برای مناسبت های پایان سال تزئین شده اند، مردم از اینکه توانایی خرید هدیه برای عزیزانشان ندارند، غمگین هستند.

یک شهروند یونانی می گوید: “با مقایسه نسبت به سال های قبل، کریسمس امسال خیلی غریب است و مردم هم در سختی هستند.”

دیگری می گوید: “حقوق های ما را کاهش داده اند و همه چیز را از ما گرفته اند. آنها مزایای تعطیلات ما قطع کرده اند و مالیات ها افزایش یافته است. حال، چگونه ما می توانیم خرید کنیم؟ هیچ کس در خانواده من کار نمی کند و من مجبورم فقط ویترین ها را تماشا کنم.”

تدابیر ریاضتی دولت یونان، قدرت خرید را کاهش داده و در نتیجه باعث اخراج بسیاری از کارکنان بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط شده و به تعطیلی این بنگاه ها انجامیده است. برآورد می شود از زمان آغاز این بحران در سال 2010، دهها هزار بنگاه اقتصادی تعطیل شده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.