خبر فوری
This content is not available in your region

آخرین اطلاعات در مورد هویت قربانیان و عامل تیراندازی در آمریکا

نظرها
آخرین اطلاعات در مورد هویت قربانیان و عامل تیراندازی در آمریکا
اندازه متن Aa Aa

رفته رفته و همزمان با پیشرفت تحقیقات پلیس ایالت کانتیکت آمریکا، اطلاعات بیشتر و دقیق تری از هویت قربانیان و عامل حادثه تیراندازی مدرسه ابتدایی” سندی هوک” منتشر می شود.

عامل تیراندازی، آدام لانزا، بیست ساله، از قرار معلوم با توسل به زور وارد مدرسه شده و به گواه شاهدانی که صدای تیرها را شنیده اند در حدود صد مرتبه ماشه تفنگ (یا تفنگهای) خود را چکانده است.

دکتر کارور رییس پزشکی قانونی ایالت کانتیکت در مورد این تیراندازی و عمق فاجعه می گوید: “بیش از سی سال است که کار در پزشکی قانونی شغل من است و شاید احساسات یک آدم عادی را نداشته باشم ولی احتمالا این بدترین موردی است که شخصا دیده ام. تا آنجا که اطلاع دارم نظر همکارانم هم همین است.”

علاوه بر بیست دانش آموز شامل دوازده دختر و هشت پسر که اتفاقا یکی از آنها همین چهار روز پیش تولد هفت سالگی اش را جشن گرفته بود، شش نفر از پرسنل مدرسه هم جان خود را از دست داده اند. همگی این افراد زن بوده اند.

ژانت رابینسون سرپرست مدارس “نیوتاون” در مورد ایثار و جانفشانی معلمان مدرسه می گوید: “مدیر مدرسه به نیت نجات جان شاگردان بطرف ضارب می رود. درست همان کاری که روانشناس مدرسه می کند. یکی دیگر از آموزگاران هم به کودکان کمک می کرده تا از طریق پنجره، جان خود را نجات دهند. واقعا بعضی ها کارشان فوق العاده و باورنکردنی بود.”

اطلاعات بدست آمده در مورد آدام لانزا نشان می دهد که او نه ظاهرا سابقه کیفری داشته، نه به گواه دوستان نزدیکش می توانسته چنین جنایتی را عملی کند. با این حال این فرزند طلاق با مادرش زندگی می کرد و او را هم قبل از مراجعه به مدرسه کشته است. تحقیقات در این زمینه همچنان ادامه دارد.