خبر فوری
This content is not available in your region

تجارت آزاد میان اروپا و آمریکا

نظرها
تجارت آزاد میان اروپا و آمریکا
اندازه متن Aa Aa

قرار است جمهوری ایرلند از اول سال نوی میلادی ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را بر عهده گیرد، و با توجه به بحران مالی و اقتصادی جاری، جای تعجب نیست که دولت ایرلند اولویت ریاستش را به ترمیم اوضاع نابسامان اقتصاد و ایجاد کار بدهد.

معاون نخست وزیر ایرلند اهمیت مذاکرات تجارت آزاد میان اتحادیه و آمریکا را یکی از مهمترین اهداف ریاست ایرلند توصیف کرد. وی گفت: “اگر قابلیت اقتصادهای دوسوی اقیانوس آرام را درنظر گیرید، اروپا با پانصد میلیون جمعیت و اقتصاد عظیم آمریکا، تجارت آزاد میان ایندو قابلیت بالقوه بسیاری برای طرفین داشته، ایجاد کار می کند و موجب رونق اقتصاد اروپا و آمریکا خواهد شد.”

گزارشگر یورونیوز می گوید: “در حالیکه اروپا غرق بحران مالیش بوده و سیاستمداران آمریکایی بر سر نحوه حل دیون این کشور با یکدیگر سرشاخ هستند، تجارت آزاد بعنوان کلیدی برای رونق بخشیدن به اقتصادهای طرفین تلقی می شود. اتاق بازرگانی آمریکا برآورد کرده است که این امر در طول پنج سال آینده یکصد و سی میلیارد یورو به حجم اقتصادهای طرفین خواهد افزود.”

در میان سایر مسئولیتهای ریاست ایرلند، به جلو راندن نظریه ایجاد یک اتحادیه بانکی در منطقه مالی یورو است، و اگر رهبران اتحادیه اروپا در آغاز سال نو بر سر بودجه مشترک اروپا توافق کنند، ایرلند مسئولیت گذراندن آن را از پارلمان اروپا بر عهده خواهد داشت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.