خبر فوری

لابی اسلحه آمریکا: حریف فرد بدِ مسلح مردِ خوبِ مسلح است

لابی اسلحه آمریکا: حریف فرد بدِ مسلح مردِ خوبِ مسلح است
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

معترضان حمل سلاح با در دست داشتن پلاکارتهایی همچون «انجمن ملی اسلحه آمریکا کودکان ما را می کشد» بار دیگر اعتراض خود را در کنفرانس خبری روز جمعه این انجمن نشان دادند.

سرانجام و بدنبال اعتراضات و انتقاداتی که در پی کشتار اخیر کودکان در آمریکا آغاز شده است، این انجمن حامی حمل سلاح نیز واکنش نشان داد و خواستار گماردن نگهبانان مسلح در تمام مدارس آمریکا شد.

وین لاپیئر، معاون مدیر اجرایی «انجمن ملی اسلحه آمریکا» گفت:«تنها چیزی که فرد بدِ سلاح بدست را باز می دارد مردِ خوبِ سلاح بدست است. از کنگره می خواهم تا بلافاصله به شیوه ای که مناسب می بیند و لازم است، پلیس های مسلح را در هر مدرسه آمریکا مستقر کند تا از گسترده شدن چتر ایمنی بر فرزندانمان، وقتی که ماه ژانویه به مدارس باز می گردند اطمینان حاصل شود.”

حمل سلاح از آغاز تشکیل کشور آمریکا جایگاه ویژه ای در بین آمریکاییها داشته است.

متمم دوم قانون اساسی ایالات متحده آمریکا اجازه حمل سلاح را جهت دفاع از خود و یا مقابله با خودکامگی احتمالی دولت مجاز می دارد.

اما با کشتار اخیر کودکان در مدرسه ای در نیوتاون، شهروندان معترض از جمله چند سناتور در سنای آمریکا، این قانون را به چالش کشیده اند.

تعداد سلاح‌های موجود در بین جمعیت ۳۱۴ میلیون نفری آمریکا حدود۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون قبضه است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.